cvičení s Anet Junkovou pro děti 1,5−2,5 roku
Chcete svému dítěti poskytují jistotu a podporu, vyzkoušejte lekce cvičení pro děti:) Lekce je vedena formou her s důrazem na rozvoj pohybových aktivit a psychomotorických schopností dítěte.
„Jak cvičení probíhá?“
„Snažím se každou hodinu přizpůsobit počtu dětí a jejich náladě. S dětičkami a jejich doprovodem se nejdříve písničkami a říkankami pozdravíme a protáhneme. Následuje pohybová aktivita s pomůckou, např. s balonky, které děti milují. Dovádění střídáme s manuální činností pro rozvoj jemné motoriky, poznávání barev, tvarů atd. Pak si opět zaběháme a procvičíme pohybové dovednosti na překážkové dráze. Ke konci hodiny použijeme další pomůcku, např. padák, v doprovodu říkanek a písniček. Na závěr hodiny se zklidníme, namasírujeme, podrbeme záda a rozloučíme se. „
„Co je jeho cílem?“
„Cílem cvičení je, aby se děti spolu s mamkami (doprovodem) společně bavily, děti rozvíjely správně svoji hrubou i jemnou motoriku a navykly si správným pohybovým stereotypům. Cvičení je fyzičkou i pro mámy, proto se i jim snažím poradit se správným držením těla a předejít tak bolestem zad.“
„Pro koho je určené?“
„Pro všechny běhající děti od cca 1,5−2,5 roku.“
„Co se děti naučí nového?“
„Děti se pomalu učí mezi sebou spolupracovat a zvykat si na kolektiv, prohlubují svůj vztah s rodičem (doprovodem) při nových pohybových aktivitách. Přichází do styku s novými pomůckami a hrami.“
„Jaké pomůcky využíváte ke cvičení?“
„Využíváme vše, co ve studiu máme k běžnému cvičení – např. bosu, válce, balony, švihadla, obruče, trampolínku atd. K dispozici máme pro děti tunel, klouzačku, padák, balonky a pro rozvoj jemné motoriky spousty různých předmětů, jako např. malé gumičky, kolíčky, bavlnky, houbičky a další.“
„Co dělat pro správný vývoj pohybového aparátu dítěte, máte nějaká doporučení?“
„Doporučuji co nejméně držet děti v autosedačkách a lehátkách, šátcích a nosítkách. Určitě jsou všechny tyto pomůcky praktické a někdy nezbytné, ale je důležité dopřát dítěti volný pohyb, nechat jej ležet na rovné podložce (v kočárku, kolíbce), aby se páteř postupně správně rovnala. Vývoj dítěte se nesnažte uspěchat, dítě neposazujte, dokud k tomu nedospěje samo, jen tehdy má na takto těžký pohyb vybudované svaly. Jestliže má tendenci z lehu (plazení) rovnou vstát, lezte doma po čtyřech a zkuste ho „donutit“, aby alespoň chvíli lezlo, než se postaví. Můžete tak předejít případným problémům se zády, které se mohou projevit klidně až v dospělosti. „
„Proč zrovna cvičení s dětmi? Jaký k nim máte vztah?“
„Ke cvičení s dětmi mě přivedla vlastní dcerka a touha poznávat, jak se děti vyvíjejí, co je pro ně důležité a jak se zabaví.“
„Jaká je vaše praxe? Jak jste se ke cvičení dostala? Co Vás nejvíce baví?“
„Jsem instruktorka pilates a mám touhu se neustále vzdělávat a poznávat, jak lidské tělo funguje. Vše (co můžeme ovlivnit) začíná právě hned po narození, a proto je důležité dětem dopřát zdravý vývoj pohybového aparátu. Největší praxí je mi moje vlastní dcerka a zkušenosti získávám z každé hodiny s dětmi. Největší odměnou mi je, když se děti na hodině přirozeně baví a jsou šťastné.“
„Proč zrovna Elixír studio?“
„Elixír studio jsem objevila díky kurzu pilates instruktora. Vím, že v Elixíru se klade důraz na zdravý pohyb a cvičení, které dává smysl. Baví mě rodinná atmosféra a vstřícnost, která často chybí v neosobních velkých fitness centrech.“
Lekce se konají každou středu od 9:30 do 10:30. Přijďte, těšíme se na Vás.