Skupinová cvičení

Bodyform

Komplexní cvičení, při kterém se zahřejete, protáhnete, zpevníte střed těla a vyrýsujte své křivky. Využijete vlastní váhu těla i malé cvičební pomůcky. Pozitivní energií nabitá lekce s prima partou, do které zapadne každý. Cvičíme s botami.

Bosu

Od té doby, co tato unikátní balanční pomůcka (polokoule) přišla do světa fitness, sklízí ovace. Aby ne – balanční cviky Vám přirozeně zpevní střed těla, posílí hlezenní klouby i oblast kolen. Posilování na bosu je „makačka“, ale na druhou stranu vám tato „polokoule“ skvěle protáhne všechny svaly obdobně jako velký míč či overball. Cvičíme s botami (při jeho použití v lekcích pilates cvičíme bosi).

Cvičení pro těhotné

S těhulkami cvičíme již 15. rok a speciální lekce pro ně probíhají minimálně 3x týdně po celý rok. Pravidelné cvičení těhotným ženám velmi prospívá – díky němu se udrží v kondici celé těhotenství, připraví se k porodu i k období po porodu. Cvičení mírní či odstraňuje možné potíže spojené s těhotenstvím (bolesti zad, pálení žáhy, inkontinence, vznik diastázy atd).

Cvičení po porodu

Není vůbec jednoduché dát se po porodu zpátky do formy a skloubit vše s péčí o děťátko – a proto již 15. rok pořádáme speciální lekci Pilates po porodu. Cvičí maminka, ale miminko si může vzít na lekci s sebou – to leží na podložce vedle maminky, nebo spinká v kočárku na venkovní terase vedle recepce.  Přijít mohou i maminky samotné – bez miminek. Na lekci panuje „něžný“ mumraj – maminka cvičí, případně si odskočí kojit, ale hlavně přijde na jiné myšlenky a ověří si, jaká je zdravá cesta cvičení po porodu. Lekce jsou určené pro maminky po šestinedělí a min. 12 týdnů po císařském řezu.

Jóga

Jedním z úkolů lekcí jógy je nalézt rovnováhu ducha a těla, zachovat pružnost a sílu svalů a mentální svěžest. V Elixír studiu praktikujeme různé styly jógy a každý z lektorů si přidá do lekce „to své“. Srdečně Vás zveme na některou z lekcí jógy, abyste na sobě vyzkoušeli její blahodárné účinky.

Jógalates

je lekce, která kombinuje prvky jógy a pilates. U nás je toto cvičení velmi populární – „pilatesovské“ posilování a jógové relaxační techniky – to je to prvé ořechové pro mnohé z Vás. Ti, kteří rádi chodí na pilates a na „klasickou“ jógu se ještě necítí, je tato lekce prima startem do praktikování jógových technik. Navíc si tato lekce vybírá třešinky na dortu z obou těchto technik pro současného člověka.

Jumping

Chceš zažit pořádnou jízdu? Pak musíš přijít na lekci jumpingu do Elixíru. Kombinace skákání na trampolínách okořeněné parádní hudbou a prima partou  – to jsou naše lekce jumpingu. Na počátku roku 2020 jsme pro naše jumperky a jumpery pořídili nejmodernější trampolínky (menší, lehčí, v růžové barvě), na kterých mohou rozjet pořádnou jumping „party“ dokonce 5x týdně.

Kruhový trénink

neboli „kruháč“ je velmi efektivní metoda s různými stanovišti, které během lekce vystřídáte a na kterých se rozhodně nenudíte – naopak si dáte těla, ovšem dle sebe, své kondice i momentálního rozpoložení. V lekci se střídají různě dlouhé intervaly výkonu, kdy ze sebe vydáte vše, a odpočinku, kdy svaly zrealaxují. Bedlivé oko instruktora přitom sleduje, zda cvičíte správně.

Pilates

Tyto lekce patří neodmyslitelně do Elixír studia od samotného začátku. Geniální systém cviků, jenž spojuje důraz na vytvoření pevného pásu svalů okolo středu těla  –  tzv. core, power house. Naše studio se zaměřuje především na zdravotní aspekty Pilates. Naše lektorky pilates jsou předními lektorkami a školitelkami této metody. Jsou také autorizované osoby Hospodářské komory. V Elixír studiu probíhají v rámci Elixír akademie rekvalifikační kurzy Pilates, ale také Cvičitele zdravotního cvičení a Jógy. Unikátními jsou lekce Muscle pilates, které najdete pouze u nás v Elixíru! Jedná se o silovější a dynamičtější formu pilates.

Ranní restart

Toto cvičení vás bezpochybně „nakopne“ do nového dne. Rozehřeje vás, protáhne i posílí svaly a tím vaše tělo připraví na jakoukoliv denní činnost v práci či kolem rodiny. Jedná se o efektivní mix cvičení. Cvičíme s botami.

TRX

Tato lekce cvičení nese jméno cvičební pomůcky, která se na lekci používá – TRX je tvořeno 2 nastavitelnými popruhy, které jsou u nás v Elixíru bezpečně zavěšené kovovou kotvouna stropu cvičebního sálu a které jsou zakončeny madly pro zaklesnutí rukou či nohou. Díky možnosti nastavení různé délky popruhů může na TRX cvičit opravdu každý. Obrovskou výhodou je, že při cvičení využíváte pouze hmotnost vlastního těla. Výsledkem správného cvičení na TRX vám bude nejen krásná postava, ale také významné zlepšení flexibility, koordinace a rovnováhy. Cvičení TRX  můžete v Elixíru navštívit od pondělí  do čtvrtka a navštívit můžete jak ranní, tak odpolední a večerní lekce.

Zdravá záda

Kdo by nechtěl mít zdravá záda – čím dál tím více mladších lidí trpí bolestmi pohybového aparátu. Naši klienti jsou někdy překvapeni, že stačí „málo“ k odstranění bolesti. „To málo“ jsou pravidelné lekce zaměřené na hluboký stabilizační systém, správné dýchání i správné posilování nejen břicha. Znalosti získané na této lekci využijete v každodenním životě, ale i při sportování ve fitness či venku.

Zumba

Chcete protančit lekci v rytmu chytlavé latinsko-americké hudby? Zumba Vás „nesvazuje“, nemusíte zvládat složité taneční kroky. Jedná se o aerobní fitness program, který využívá intervalového tréninku, při kterém se „nenadřete, ale dáte si do těla tak, že si skvěle zatančíte. Lektorka na počátku skladbu vysvětlí jednoduchou choreografii, kterou zvládne každý. Tak s chutí do toho! Odměnou Vám bude pevnější, sexy tělo. Naše Zumba  –  to je prima party navazující pocit slunce a chuť Tequily :-)