Jóga

Jóga je cvičení vhodné pro všechny. Je jedno, jestli jste začátečníci nebo pokročilí, zda jste před tím sportovali nebo začínáte od nuly. Jóga vám pomůže získat a udržet pevné tělo, dobrou funkčnost vnitřních orgánů a bdělou mysl. Slovo jóga znamená rovnováhu psychického i fyzického těla.

Jóga je velmi široká nauka. Obsahuje různé cesty a směry, kterými se může člověk dát. Všechny cesty však vedou ke stejnému cíli: Poznat sám/sama sebe a naučit si naslouchat.

Power jóga 

Power jóga představuje jeden z moderních cvičebních stylů. Jedná se o formu cvičení, po které se budete nejen cítit skvěle, pomáhá ale i s hubnutím, zlepšuje fyzickou kondici a odstraňuje problémy se zády.
Pomocí powerjogy se léčí například onemocnění, které je zvané artróza. Toto velice bolestivé onemocnění kloubů si mohou lidé zmírnit díky pravidelnému cvičení za dohledu odborníka.

Stejně jako tradiční jóga odbourává i power jóga stres, zklidňuje nervový systém a rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů. Další výhodou power jógy je, že se nezaměřuje pouze na hlavní svalové skupiny, ale také na hluboko uložené stabilizační svaly, které pomáhají držet rovnováhu, zachovávají správné držení těla a napomáhají udržet zdravé klouby a páteř.

Narozdíl od tradiční jógy, kdy se v jednotlivých pozicích setrvává poměrně dlouho, se v power józe pozice dynamicky střídají. Důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Powerjóga je proto fyzicky náročnější než tradiční jóga a může proto pomoci i při hubnutí nebo udržení váhy.

Gravid jóga

Lekce gravid jógy je vhodná pro těhotné ženy od konce 1.trimestu. Důraz je kladen na správné dýchání, uvolňování a celkovou přípravu na porod. Celková atmosféra lekce je klidná a pozvolná. Gravid jóga je vhodná pro těhotné, které se s jógou setkaly již před otěhotněním.

 

Joga je v našem rozvrhu hojně zastoupená. Aktuální lekce jogy najdete v rezervačním systému v odpoledních/večerních hodinách.

[Best_Wordpress_Gallery id=“45″ gal_title=“Cvičení – Jóga“]

18 let

jsme s vámi