jste těhulka

Cvičení v těhotenství, pokud je více pojaté jako hra, nikoliv jako snaha o výkon, může pozitivně ovlivnit tělesnou i duševní pohodu těhotné ženy.

Pilates je pro ženy ideálním cvičením. Od ostatních cvičebních metod se liší zaměřením se na hluboké svaly, posilováním pevného středu těla, udržováním rovnováhy a učením se správnému držení těla.

Pilates také posiluje svaly pánevního dna a předchází tak inkontinenci moči. Posílíte jím tělo, zbavíte se bolesti zad i hlavy, zlepšíte krevní oběh, zažívání i imunitu. S pilates cvičením můžete začít i během těhotenství (po konzultaci s lékařem).

Pokud jste necvičila pilates před otěhotněním, musíte začínat pozvolna. Nejlepší je navštěvovat hodiny vedené instruktorkou pilates, která pohlídá, abyste cvičila bezchybně.

Těhulkám se například nedoporučuje provádění cviků na břiše, od určité doby těhotenstvím i na zádech. Nevhodné jsou i dlouhé tahy do stran a samozřejmě poskoky (ty však neuvidíte na žádné lekci pilates).

Cviky v hodinách pilates pro těhotné jsou uzpůsobené rostoucímu bříšku a zvládne je opravdu každá maminka. Důležité je nedělat nic, co není příjemné nebo při čem cítíte bolest. Při cvičení vládne pohoda a radost ze cvičení.

Lekce pro těhulky najdete v rozvrhu každý všední den odpoledne.

 

 

17 let

jsme s vámi