Krabičky – opravdu ta správná cesta ke štíhlosti?

Máme pro vás hádanku:

  • Je to bez práce, rychlé, ale nutričně chudé a drahé. Co je to?
  • Správná odpověď zní: Krabičková dieta

Krabičky si naše sympatie celkem oprávněně získaly svoji praktičností. Díky nim odpadá starost, co nakoupit, co z nakoupeného připravit a kolik toho připraveného vlastně sníst, abychom nepřibrali. Jediným úkolem „krabičkářů“ je, sníst porci v určenou dobu. Programy, které krabičková dieta nabízí, se za vás o vše ostatní postarají. Jak? To je otázka.

Krabičky jsou vyráběny tak, aby opravdu KAŽDÝ zhubnul. Následkem je snížení bazálního metabolismu a do budoucna snadnější přibírání na váze. Vaše tělo se naučí šetřit, vystačit si i s málem, které od vás dostane. Jakmile se tedy vrátíte k normální, byť racionálnímu stravování, vaše váha začne opět růst.

Dalším negativem je, že krabičková dieta není nijak levná záležitost, za služby, které jsou spojené s přípravou jídla, si prostě zaplatíte.

Představte si, že stojíte před chladicím boxem a máte se rozhodnout mezi 2 druhy šunky. První šunka má krásnou růžovou barvu, 95% obsah masa a žádný uměle přidaný emulgátor. 2. šunka je o 5Kč levnější než 1.šunka, je také krásně růžová, ale masa obsahuje pouze 55%. Zbytek tvoří škrob a emulgátory držená voda. Budete na sobě šetřit? Kterou šunku si vyberete vy a kterou nejspíše zvolí výrobce vaší krabičky? Nezřídka se stává, že jsou lidé zklamáni kvalitou, chutí i množstvím odborníky předkládaného jídla.

Velikou nevýhodou krabiček je také to, že člověka nenutí ke změně současného životního stylu, jehož odrazem je i fyzického a psychického stavu jedince.

Pokud se tedy rozhodnete pro krabičkovou dietu, určitě byste neměli usnout na vavřínech a brát připravené jídlo jen jako pomocnou berličku při redukci své váhy. Snažte se osvojit základní pravidla zdravého stravování hned od začátku, určit si krátkodobé a dlouhodobé cíle, kterých chcete na své cestě za zdravějším životním stylem dosáhnout a postupně uzpůsobit svůj den tak, abyste byli sami schopni si zdravé jídlo snadno a rychle připravit. A co byste ve svém režimu neměli určitě opomenout, je pravidelná pohybová aktivita, která jde ruku v ruce se zdravým životním stylem.

Každý začátek je těžký, podělte se s námi o vaši tíhu! Jsme opravdovými odborníky na výživu. Vše je velmi snadné, jen vědět, jak na to. A přesně od toho je tady Elixír studio.

Neváhejte nás kontaktovat! Pomůžeme vám být ještě krásnější a cítit se skvěle!

 

Chci poradit

 

17 let

jsme s vámi