Máte prsní implantáty nebo jste kojící maminka?

Konečně jste si splnila sen o větší velikosti košíčků podprsenky? S bujným poprsím Vám jistě stouplo sebevědomí a cítíte se o moc lépe! Kojíte svou milovanou ratolest? Jistě se i Vám více či méně zvětšila prsa a manžel má zřejmě radost. Ale POZOR!

Vaše tělo bylo konstituováno na původní velikost prsou! Nezapomínejte, že s většími ňadry přichází větší váha a tím pádem větší zátěž pro Vaše záda. Zvláště samozřejmě v oblasti hrudní páteře, kde postupně ochabují mezi lopatkové svaly i svaly, které lopatky aktivují, a v neposlední řadě také trapéz začne cítit váhu Vaší nové velikosti.

Při nesprávném cvičení (určitě byste se měla určitou dobu vyvarovat skákavému typu cvičení) pomalu, ale jistě dochází k rotaci ramenního kloubu a vše se projeví v kyfotickém držení páteře.

Neváhejte proto před i po zákroku aktivovat zádové svalstvo, mezilopatkové svalstvo, lopatky, ramena, trapéz, krční páteř a vůbec celé tělo pomocí pilates, a to zvláště se zaměřením na inkriminovaný úsek páteře. Předejdete tím bolestem hlavy (neboť je velmi namáhaná i krční páteř), bolesti v hrudní oblasti a bolesti beder…

Upozorněte lektorku na danou situaci a ona Vám individuálně přizpůsobí cviky, a to zvláště v poloze na břiše. Je velmi důležité seznámit lektorku s Vaší „diagnózou“, neboť pokud máte citlivě a esteticky „udělaná prsa“ nebo nemáte miminko přímo s sebou, lektorka velmi těžko zjistí, že se něco změnilo. Užívejte si nové tělo bez zbytečné bolesti!

[Best_Wordpress_Gallery id=“61″ gal_title=“Cvičení – těhotné“]

17 let

jsme s vámi