Mohendžodáro – tantrické jógické cvičení pro ženy

Práce, děti, žehlení, vaření… je vůbec možné, aby si moderní „superžena“ v tomto kolotoči našla čas sama na sebe? Na to se často ptáme i my, moderní ženy – Elixírky. Před létem do studia zavítala úžasná žena – Mgr.Olivie Pospíšilová (akreditovaná cvičitelka Mohendžodára) a ukázala nám jednu z možných cest, jak vše změnit. Zde jsou její slova:

Položme si otázku jinak – co se stane, když si na sebe čas neuděláme? Zdánlivě nic. Ovšem co na to říká ženská duše a ženské tělo? Ty už tak spokojené nejsou a nejprve tiše a později hlasitě protestují. Jejich řeč neslyšíme, a přece k nám mluví jasně – pocitem smutku, prázdnoty, vyčerpání, nedostatkem energie a elánu, bolestmi hlavy, kloubů……

 

Existuje východisko?

Jednou z odpovědí je kouzelné slovo Mohendžodáro. Dříve označovalo starobylé indické město, dnes se za tímto názvem skrývá tantrické jógické cvičení pro ženy všech věkových kategorií, které může současné přetížené ženy vést zpátky k sobě, k naslouchání svému tělu i duši.

 

Jak se cvičí a jaké jsou jeho blahodárné účinky?

Cvičení Mohendžodáro aktivuje energii pánevního dna a skrze ženské orgány a srdce ji rozvádí do celého těla, které pak posiluje a harmonizuje. Ze cvičení mají ženy mnohostranný užitek, a to na úrovni zdravotní, tělesné, energetické, při milování. Z čistě zdravotního hlediska u starších žen odstraňuje problémy s inkontinencí, prolapsem dělohy, výrazně zmenšuje riziko opakovaných zánětů, výtoků a krvácení. U mladších žen mírní nebo úplně eliminuje bolesti při menstruaci. Navíc cvičení zvládne každá žena v každém věku.

Mohendžodáro aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí, a ty začnou ve větší míře produkovat estrogeny. Ženy, které Mohendžodáro pravidelně cvičí, jsou známé svojí krásou a svěžestí do vysokého věku, protože pohlavní hormony ovlivňují to, jak se žena ve skutečnosti cítí, jestli je plná energie, nebo povadlá a unavená…

Vlastně spíš než cvičení by bylo vhodnější jej nazvat posvátným tantrickým rituálem, který má ženu transformovat, vést ji do svého nitra, k sobě, ke svobodě, kreativitě, ženské intuici, uvolněnosti, spontánnosti a radosti. Mohendžodáro umožňuje ženě přijmout její ženskou energii a sílu, objevit její originalitu a vlastní žár.

 

Ukázkové hodiny

v úterý 9. 9. 2014 v době 15,30 – 18,00 hod., 18,30 – 21,00 hod.

Pravidelné kurzy

od 16. 9. 2014 do 27. 1. 2015 ve stejných časech (kromě 28.10., 23.12. a 30.12.)

S sebou: pohodlné oblečení, šátek na oči, deku na meditaci.

Cena: 200 Kč

 

Více informací na www.rozkvetanizeny.cz, přihlášky olivie.pospisilova@centrum.cz či info@elixirstudio.cz

OBJEDNEJTE SE

17 let

jsme s vámi