nově MASÁŽE TĚHOTNÝCH A DĚTÍ v Elixír studiu ! Rezervace: Radka Brejlová 777 339 566

Masáž těhotných

 

Masáž těhotných je velmi jemná, relaxační a bezpečná, blahodárně působí na bolesti zad, šíje a nohou. Je to skvělý způsob relaxace, posiluje a harmonizuje maminku i dítě! Masáž zmírňuje bolesti zad, šíje, nohou, kloubů. Má blahodárný vliv na povzbuzení krevního oběhu, úpravu tlaku, zlepšuje spánek, snižuje stres a napětí, zlepšuje tok kyslíku a živin k dítěti.

 

Vhodné jsou pro těhotné ženy od 4 měsíce (od 15. týdne těhotenství), 1x týdně, od 7 měsíce lze i častěji. Provádí se na masérském lehátku v pozici na boku tak, aby to bylo pro maminku i miminko příjemné. Pohodlí zajišťují vypodložené polštáře. Během masáže se poloha mění z jednoho boku na druhý, šíje a bedra se můžou masírovat i zvlášť v sedě.

 

Masáž je důležitá i v poporodním období, protože ženy při porodu vydají hodně energie, kterou musí doplnit a zároveň se vyrovnat se stresem nashromážděným během těhotenství a porodu.

 

Kdy se masáže neprovádí (z gynekologického hlediska):

 • během prvního trimestru (první 3 měsíce těhotenství)
 • při rizikovém těhotenství
 • při jiných gynekologických obtížích

 

Obecně se masáže nedoporučují:

 • při horečnatých, infekčních a zánětlivých stavech
 • křečové žíly
 • onkologické onemocnění
 • bezprostředně po jídle
 • při zánětech kůže, popáleninách, otocích

 

Délku masáže si maminka určí sama podle své nálady, rozpoložení, vnímání… před každou masáží proběhne individuální domluva.

Obecně je možné masáž provádět 30 nebo 60 min.

Masíruje se každá část těla nebo jen dle výběru.

 

Ceny:

30 minut – 350 Kč

60 minut – 600 Kč

 

Masáž dětí

 

Dospělý jedinec ví, že potřebuje masáž, protože má nějaký problém, který umí pojmenovat a najít pomoc podle své intuice. Dítě si to ale ne vždy řekne. Od těžkých školních tašek, mobilů, počítačů a ipodů dochází k přetížení krku, ramen a zad. Bolí je i hlava, mají zhoršenou pozornost ve škole.

 

Masáží dítěte lze docílit uvolnění. Dítě je po masáži celkově klidnější, spánek je kvalitnější, další den se probouzí plné nových sil.

V případě školních dětí dochází nezřídka k bolestem zad a páteře z přetížení, někdy z úzkosti a strachu při začátku školní docházky, u sportujících a hodně vytížených dětí z kroužků k časté únavě. Někdy i po dlouhé nemoci se dítě nemůže dostat do formy a je dlouhodobě unavené. I v těchto případech může pomoci masáž – dá se obnovit rovnováha jak v dětské dušičce, tak i na úrovní fyzického těla.

 

Kdy se masáže nedoporučují:

 • při horečnatých, infekčních a zánětlivých stavech
 • při onkologickém onemocnění
 • bezprostředně po jídle
 • při zánětech kůže, popáleninách, otocích

 

Masáže provádím u dětí věku od 6 let, délka masáže může být 20-30 nebo 40-50 minutová. Masíruje se každá část těla nebo jen dle výběru.

 

Ceny:

20 – 30 minut – 300 Kč

40 – 50 minut – 400 Kč

 

 

Doteky lidských rukou nás provázejí celým životem. Mnohdy jsou upřímnějším projevem citu, než mluvené slovo. Dopřejte uklidňující a léčebné masáže nejen Vašim dětem, ale i sobě!

18 let

jsme s vámi