Pohádka o princezně Elixírce :-)

Žila byla jedna malá princezna, která si z celého srdce přála být krásnou, aby okouzlila milého prince, a chytrou, aby řádně vedla své království a poddané.

Protože se snažila obstát před zraky okolí, pracovala a pracovala, starala se o poddané a pečovala o spoustu věcí, které ji pod rukama rostly. Bohužel při vší té dřině jednoho dne zjistila, že její krása je ten tam, že již nemá štíhlý pas a ňadra dmoucí, že se z ní pomalu a jistě stává kulaté jablíčko.

Byla z toho smutná, ale měla tolik práce, že smutek zajídala brambůrky a vyčerpání doháněla čokoládou. Začala ji bolet nožka, takže už ani nemohla běhat po loukách ani vyskakovat radostí. Přišla i bolest v zádech, hlavy, bříško se vyvalilo a boky narostly…jednoho dne princezna stála před zrcadlem a myslela na to, že kvůli svým povinnostem zapomněla na to nejdůležitější – zapomněla na sebe samu. Zamyslela se a toužebně si přála, aby našla nějaký prostředek, který by jí pomohl najít cestu k rovnováze.

Kde se vzala tu se vzala malá čarodějka a podávala jí pohárek s modrou tekutinou. Byl to Elixír – nápoj k rovnováze mezi tělem, duchem a myslí.

Díky němu princezna pochopila jak důležité je dbát o své tělo – správně se hýbat a jíst kvalitní baštu. Uvědomila si, jak důležité je dbát o svou duši – vzdělávat se, poznávat nové věci a otevřít se všem nápadům. Vzala si za své, že není smyslem života obětovat svůj vlastní život pro ostatní, ale že je důležité najít sebe samu a být šťastná. Postupně získávala zdravé sebevědomí.

Princezna byla hodná a dobromyslná, a tak se rozhodla nabídnout Elixír všem svým kamarádkám princeznám a potom i všem, kdo chtějí cestu k rovnováze poznat. Již několik let předává recept na štěstí a spokojenost, protože ví, že tajemství Elixíru je v každém z nás. Od té doby každá princezna mohla přijít a naučit se Elixír používat ve svém životě pro své blaho a radost. A jak už to tak bývá, díky tomu po princeznách začali pokukovat princové a také chtěli tajemství Elixíru poznat.

Princezna se ničemu nebrání a ráda přivítá každého – prince i princezny, prostě všechny, kdo si přeje být součástí úžasného světa Elixíru!

{gallery}cviceni/obecne{/gallery}

17 let

jsme s vámi