Superfoods

Jedná se o 100% přírodní potraviny, které jsou bohaté na esenciální živiny, tedy vitamíny, minerály, antioxidanty a enzymy.

Mladý ječmen

Nápoj z lístků mladého ječmene byl oblíben již v Antice. Tento nápoj, jehož základ tvoří prášek, původem z Nového Zélandu, je výsledkem šetrného sušení čerstvě vylisované šťávy v BIO kvalitě.

Mladý ječmen je velmi bohatý na chlorofyl, o jehož bohatém zastoupení svědčí i jeho tmavozelená barva. Chlorofyl má své významné uplatnění při krvetvorbě, působí protizánětlivě –zejména u chronických a akutních zánětů kůže, podporuje hojení ran, omezuje vznik otoků, stimuluje trávicí šťávy ze slinivky břišní, žlučníku a tenkého střeva, dokáže se hravě vypořádat s gynekologickými obtížemi, má schopnost potlačovat zápach – proto je chlorofyl často složkou různých deodoračních přípravků, významně podporuje i funkce nervového, hormonálního a celkového imunitního systému lidského těla. Dále mají lístky mladého ječmene vysokou koncentraci vitaminu B1,B2, B6, B12 a C, vitaminů a minerálních látek, jako je vápník, měď, železo, hořčík, fosfor, organický sodík a zinek.

S růstem rostliny se koncentrace těchto látek snižuje a je nahrazována vlákninou. Proto je za nejbohatší zdroj považována mladá rostlinka.

Mladý ječmen je vhodný nejen pro všechny zdravé osoby na podporu celkového zdraví, ale také pro sportovce a diabetiky, osoby s nadváhou a obézní osoby.

Užívání mladého ječmene:

Nejlépe v podobě nápoje: 1-2 vrchovaté lžičky prášku/den rozmíchejte ve sklenici vody s citrónovou šťávou. Živiny se po chvilce dostávají do krevního oběhu.

V Elixír studiu máte možnost zakoupit kvalitní mladý ječmen za vyjímečnou cenu – pouze 399Kč

Acai

Acai je palma rostoucí v Amazonii, na která dozrávají tmavě purpurové bobulovité plody stejného jména s velkou peckou uprostřed. Acai se pro jeho výživnost a léčivé schopnosti v Amazonii přezdívá ovoce Bohů.

Každý trs této palmy plodí téměř tisíc bobulí ovoce. Acai chutná i voní podobně jako čokoláda s lesními plody.

Bobulky acai se prodávají jako mražené dřeně, šťávy, nebo jako sušený rozemletý prášek. Můžeme je použít různými způsoby, například do koktejlů, džusů, zmrzlin a mnoha dalších pokrmů, doplňků stravy či kosmetiky. Tyto plody jsou jedny z nejvýživnějších a zároveň z nejsilnějších přírodních antioxidantů, které se v těle starají o odbourávání volných radikálů.

Acai dodají vašemu tělu energii! Mají velice příznivé zastoupení aminokyselin, vitaminů (A, B1, B2, B3, C a E), vlákniny, n-3 mastných kyselin a minerálních látek, vysoké regenerační schopnosti.

Acai jsou skvělými pomocníky při hubnutí, protože dokáží stimulovat metabolismus a zamezovat jeho překyselení.

Dále se podílejí na snižování cholesterolu, zpomalují proces stárnutí a chrání srdce a cévy.

V Elixír studiu máte možnost zakoupit kvalitní acai za vyjímečnou cenu – pouze 399Kč

Chia

Semínka „čia“ pochází ze Střední Ameriky, kde je tamní domorodci často využívali při svých cestách za obchodem nejen jako bohatý zdroj živin a zdraví přínosných látek, ale také i jako kosmetický prostředek, a to především na rány a bolest v krku.

Šalvěj hispánská, ze které semínka pochází, je náročná na pěstování a vyžaduje specifické podmínky pro svůj růst. To je také hlavním důvodem, proč je dnes tak málo rozšířena.

Chia se konzumují samotná nebo se mohou přidat do obilných kaší, salátů, nápojů, pečiva, mléčných výrobků, polévek a do mnoha dalších potravin.

PROČ JSOU CHIA TAK VYJÍMEČNÁ?
 • Ve spojení s vodu dokáží svůj objem zvětšit až 12x !!! Tuto vlastnost např. velmi ocení ženy, které chtějí redukovat svoji váhu (málo kalorií na veliký objem)
 • Obsahují 5x více vápníku než mléko
 • Mají vysokou sytivost
 • Mají vysoký obsah bílkovin (21g/100g semínek), antioxidantů a vlákniny (34g/100g semínek)
 • Pyšní se vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin
 • Vysokým zastoupením mikronutrientů (železo, fosfor, zinek, draslík, magnesium)
 • Mají schopností snižovat glykémii a obsahují skořicové kyseliny, hojně využívané v kosmetickém průmyslu pro svoji hojivou schopnost
 • Pozitivně působí na pleť, vlasy a nehty

Dále chia slouží jako prevence kardiovaskulárních onemocněních a jsou vhodným doplňkem pro vegetariány, těhotné ženy i pro malé děti

Ideální porci představuje jedna až dvě lžíce/den.

V Elixír studiu máte možnost zakoupit kvalitní chia semínka za vyjímečnou cenu – pouze 55Kč

Včelí pyl

Včelí pyl má obdivuhodné léčivé vlastnosti, je nositelem celého spektra vitaminů (vitamín C, B, D, E, K, betakaroten), plnohodnotných lehce stravitelných bílkovin, dále obsahuje zdraví prospěšné lipidy, sacharidy, minerální látky a dosud chemicky nedefinovatelné hormonální látky s antibiotických účinkem.Včelí pyl je vhodný nejen pro dospělé, ale i pro malé děti.

Již před tisíciletím se včelí pyl užíval společně s mateří kašičkou jako kosmetický prostředek.

Smícháte-li pyl s medem dostanete velmi účinný posilující prostředek ke stavbě organizmu. Med s obsahem pylu poté uskladňujte v ledničce. Každodenní užívání této směsi vyvolá v krátké době citelné zlepšení celkového stavu.

K čemu všemu včelí pyl slouží?
 • K léčbě chudokrevnosti
 • Ke snížení vysokého krevního tlaku
 • K podpoře trávení
 • K léčbě onemocnění močových cest
 • Ke zvýšení psychické i fyzické kondice
 • K podpoře jaterních funkcí
 • Ke snížení cholesterolu
 • K léčbě horních cest dýchacích a k uvolnění hlenů
 • K léčbě ekzémů a vyrážek
 • Ke snížení revmatických bolestí a rychlejšímu hojení ran
 • Pro podporu léčby onemocnění žlučníku a ledvin
Jak se včelí pyl užívá?

Nejlépe 1 čajová lžička pylu večer, možno i 1 lžička ráno po probuzení.

Při skladování je potřeba zamezit vstupu kyslíku do sáčku s pylem. Po dvou měsících pravidelného užívání je vhodné udělat přestávku.

Pyl je ideálním doplňkem stravy při redukci váhy.

V Elixír studiu máte možnost zakoupit kvalitní včelí pyl za vyjímečnou cenu – pouze 89Kč

DALŠÍ SUPERFOODS

 • AFA: Modrozelená řasa – řasa z jezera Klamath v Oregonu – vyniká svým vysokým obsahem minerálů.
 • Aloe Vera: Léčivá rostlina původem ze severní Afriky, vysoký obsah rozpustné vlákniny,která vytváří „hlen“, pomocí něhož čistí střevo a vyživuje jej.
 • Camu Camu: Ovoce původem z tropických deštných pralesů v jižní Americe. Camu Camu má protivirové účinky, přírodním projímadlem, pomáhá tělu zbavit se jedů (nikotin, léky,…), působí proti migréně a depresím.
 • Goji: Plod kustovnice čínské, pochází především z úrodné půdy Himalájí – má výborné antioxidační účinky a posiluje imunitu. Džus z goji má obrovskou schopnost napravovat anomálie v buněčné struktuře a tím předcházet rakovině.
 • Chlorella: Sladkovodní řasa původem z Japonského, obsahuje nejvíce pro tělo důležitých mastných kyselin, a díky vysokému obsahu vlákniny účinně snižuje LDL cholesterol.
 • Kakaové boby: Plody kakaovníku, které nejsou tepelně upravované – pražené a díky tomu jsou v nich zachovány veškeré antioxidanty a minerální látky v aktivní formě.
 • Kelp: Je vodní tráva (řasa), roste v mělčinách oceánů a je vůbec nejbohatším přírodním zdrojem jódu.
 • Kokosové ořechy: jsou bohaté na mnohé vitamíny a minerály a v těle působí proti plísním a zárodkům (panenské kokosové oleje).
 • Konopná semena a konopný olej: Vysoký podíl esenciálních látek.
 • Lucuma: Subtropické ovoce, které je zdravým a čistě přírodním sladidlem
 • Maca kořen: Bylina peruánských And, která má výrazný účinek na zlepšení fyzické a psychické výkonnosti, prodloužení života a především má významný vliv na reprodukční zdraví. Pomáhá při sexuální impotenci mužů, frigiditě žen a neplodnosti
 • Noni: Tropická rostlina původem z Havaje, Fidži a Indie – obsahuje 17 aminokyselin a pomáhá proti migrénám a depresím.
 • Spirulina: Modro-zelená sinice se pěstuje na farmách v USA, Indii, Číně i Japonsku – brání růstu nežádoucích virů a je vysokým antioxidantem a velkým zdrojem bílkovin.

Než se ale do užívání superfoods pustíte, položte si otázku, zda-li je vaše střevo alespoň částečně v kondici a připraveno na vstřebání superfoods, pokud například občas trpíte zácpou, nadýmáním, pojměte otázku zdraví více ze široka a zaměřte se i na pohyb a vztahy s lidmi ve vašem okolí. Více o zdraví zažívacího systému a imunitě zde.

17 let

jsme s vámi